Sport

ZYRTARE/ Lyon arrin marrëveshjen me Shaqirin, sot mbërrin në Francë, e pret Juninho

Xherdan Shaqiri ka arritur marrëveshje në parim me Lyonin. Ekipi francez njofton se shqiptari i natyralizuar si zvicerian sot mbërrin në Francë dhe e pret Juninho.

Vetëm ekzaminimet mjekësore e ndajnë Shaqirin nga firma përfundimtare.

Ai do të largohet përfundimisht nga Liverpool pasi nuk gjeti hapësirat ë nevojshme për të luajtur, për të shkuar në Ligue 1 që të sfidojë PSG-në e Messit , Ramosit, Mbappe dhe Neymar.

We are please to confirm an agreement in principle with Liverpool for the transfer of Xherdan Shaqiri, subject to a medical.https://t.co/cXOX4SUqgH

— Olympique Lyonnais 🇬🇧🇺🇸 (@OL_English) August 22, 2021

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top