Bota

Zvicra heq vendet e fundit nga lista e rrezikut, s’ka më karantinë

Prej nesër nuk do të jetë më e nevojshme karantina e detyrueshme për ata që hyjnë në Zvicër, pavarësisht nga cili vend ata vijnë

Lista e rrezikut e Zyrës Federale të Shëndetit Publik (BAG) do të jetë e zbrazët për herë të parë, duke filluar nga nesër, 4 gusht.

Zyra Federale e Shëndetit Publik ka bërë këtë njoftim të martën në faqen e saj të internetit, transmeton albinfo.ch.

BAG ka fshirë vendet si Mbretëria e Bashkuar, India dhe Nepali nga lista e vendeve me variante shqetësuese të viruseve.

Kjo do të thotë që prej nesër nuk do të jetë më e nevojshme karantina e detyrueshme për ata që hyjnë në Zvicër, pavarësisht nga cili vend ata vijnë.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top