Kronikë

Zjarri në fabrikën e tullave në Maminas, lirohet përgjegjësi teknik, Gjykata e lë në detyrim paraqitje

DURRËS

Gjykata e Durrësit ka liruar në detyrim paraqitje përgjegjësin teknik të fabrikës së tullave në Maminas që u dogj 3 ditë më parë, raporton gazetarja Klodiana Haxhiaj.

Nga zjarri humbi jetën edhe punëtori 57-vjeçar Besnik Bojaku. Përgjegjësi u arrestua fillimisht me akuzën e mosrespektimit të rregullave të mbrojtjes në punë, por duket se sot është liruar.

Në fakt fabrika ishte e re ,e sapo ndërtuar dhe ende nuk ishte vendosur në punë plotësisht. Dyshohet paraprakisht se zjarri erdhi nga një shkëndijë elektrike.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top