Kronikë

Zjarre edhe në juglindje, shfaqen tre vatra në fshatrat e Maliqit, zjarrfikësit në luftë me flakët

Zjarret kanë përfshirë këtë të enjte edhe juglindjen e vendit. Pas zjarrit të shfaqur sot në Vithkuq, në afërsi të Manastirit të Shën Pjetrit, raportohet edhe për tri vatra të tjera.

Raportohet se vatrat e zjarrit janë në Bashkinë e Maliqit, përkatësisht në fshatrat Zboq, Beras dhe Bashtmi.

Forcat zjarrfikëse dhe punonjës të shërbimit kanë mbërritur te vatrat e zjarrit dhe po punojnë për izolimin e flakëve.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top