Kronikë

Zjarr në një pus nafte në Patos, banorët ngrihen të shpëtojnë ullishtat

Mesditën e së hënës ka rënë zjarr në një pus nafte në Patos, në sektorin nr. 4 të Ndërmarrjes së Nxjerrjes së Naftës, të quajtur “ofiçina e vjetër”.

Thuhet se zjarri po avancon dhe po digjen edhe ullishtat aty pranë.

Në vendin e ngjarjes kanë nxituar zjarrfikësit e Patosit dhe të Albpetrolit, por edhe banorët e zonës që po luftojnë për të shuar flakët sepse u rrezikohen ullishtet përreth.

FOTO/ Zjarr në një pus nafte në Patos, banorët - Syri | Lajmi i fundit
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top