Kronikë

Zjarr i fuqishëm përfshin një sipërfaqe të mbjellë me pemë në Borizanë të Krujës, rrezikohen disa banesa

Një zjarr i fuqishëm ka përfshirë një sipërfaqe me pemë frutore, shkurre e ferra në Krujë. Vatra është regjistruar në lagjen Micjane të Borizanës.

Nga të dhënat paraprake mësohet se nga zjarri janë djegur disa dynym dhe zjarrfikëset po përpiqen të lokalizojnë flakët.

Po ashtu mësohet se në afërsi të vatrës së zjarrit ka edhe banesa.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top