Personazhe

‘Zemra ime është copëtuar’, aktori i njohur flet pasi humbi djalin 5 muajsh nga tumori

Nick Cannon humbi djalin e tij vetëm 5 muajsh nga kanceri i trurit pak ditë më parë.

Në një intervistë që ka dhënë për revistën “People”, aktori thotë se ndihet zemërthyer për humbjen e madhe dhe se ka kaluar një kohë fare të shkurtër me engjëllin e tij.

“Kemi pasur një kohë të shkurtër me një engjëll të vërtetë”, tha ai.

“Zemra ime është copëtuar. Do të doja të kisha bërë më shumë, të kisha kaluar më shumë kohë me të, të bëja më shumë foto. Do të doja ta kisha përqafuar më gjatë”, shtoi ylli i “Drumline”.

Ai tregoi gjithashtu kur kuptoi se diçka nuk shkonte me djalin e tij, i cili lindi në qershor.

“Dukej sikur kishte lëngje në mushkëri, si një infeksion i sinusit apo diçka tjetër. Mjekët nuk menduan se ishte ndonjë gjë shumë shqetësuese”, tha Cannon.

Pasi diskutuan trajtime të ndryshme, duke përfshirë kimioterapinë, Cannon – i cili i është nënshtruar vetë kimioterapisë për lupus – mori vendimin e vështirë për të mos ndjekur asnjë procedurë të mëtejshme.

“Nga dikush që është dashur të merrej me kimioterapinë më parë, unë e di atë dhimbje. Për ta parë këtë të ndodhë për një fëmijë 2 muajsh, nuk e doja këtë, nuk doja që ai të vuante“, tha ai.

Image
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top