Kronikë

Zbulohet i dyshuari për vrasjen në Shkodër, del në skenë Ibrahim Liçi

Të tjera detaje janë zbardhur në lidhje me vrasjen e Endri Mustafës në Shkodër. Burime bëjnë të ditur se Ibrahim Lici është i dyshuari kryesor për vrasjen e 32-vjeçarit, ndërsa policia e ka shpallur në kërkim.

Shtetasi Endri Mustafa, 32 vjeç, është gjetur i vrarë në zonën periferike të Livadheve në Shkodër, në breg të liqenit.

Burime nga Policia thanë se 32-vjeçari ka 5 plumba në trup, mes të cilëve një edhe në gojë. Endri Mustafa rezultonte prej tri ditësh i zhdukur.

Mbrëmjen e 15 majit ai doli nga banesa e tij rreth orës 22:00, pas një mesazhi që kishte marrë në telefon, por që nga ai moment nuk është kthyer më në shtëpi. Familjarët kanë krijuar dyshime pasi 32-vjeçari nuk përgjigjej në telefon dhe ka qenë nëna e tij që ka bërë një denoncim në Polici.

Kërkimet kanë vijuar prej tri ditësh. Mbrëmë në Shkodër kanë ardhur edhe forcat RENEA, por nuk kanë arritur që ta gjejnë.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top