Kronikë

Vrasja e Pjerin Xhuvanit në Elbasan, edhe dy të plagosur, PD denoncoi: Po blihen vota

Pjerin Xhuvani ka mbetur i vrarë në Elbasan këtë të mërkurë. Ngjarja ka ndodhur në lagjen “5 Maji”.

Viktima Pjerin Xhuvani, eshte ish-kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, por i akuzuar nga opozita si pjesë e strukturave të Partisë Socialiste në këtë qytet së fundmi.

Në vendngjarje janë mbledhur forca të shumta policie dhe 4 autoambulanca, pasi raportohet se ka mbetur i plagosur edhe një efektiv i Policisë dhe një person tjetër…

Partia Demokratike pretendon se pranë selisë së saj në këtë lagje është konstatuar një makinë dhe personat që ishin në të shpërndanin para në këmbim të premtimit për vota.

Në përplasje janë përfshirë të paktën 6 persona…Drejt qytetit janë nisur Forcat Speciale.

Nga policia është identifikuar edhe një person i dyshuar si i përfshirë në ngjarje, Kelmend Xh., 44-vjeçar, por ende nuk dihet roli i tij në këtë përplaske.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top