Kronikë

Vrasja e Klodian Rashës, Gjykata e Tiranës dënon me 15 vite burg efektivin Nevaldo Hajdaraj, përfiton nga gjykimi i shkurtuar

Gjykata dënon me 15 vite burg efektivin e policisë Nevaldo Hajdaraj, i akuzuar për vrasjen e të riut Klodian Rasha. Për shkak të gjykimi të shkurtuar dënimi ndaj Hajdarajt ulet në 10 vite burgim

 Gjatë seancës së sotme, avokati i Hajdarajt kërkoi ndryshim të veprës penale, nga vrasje me dashje në “Vrasje në tejkalim të mbrojtjes së nevojshme” si dhe kërkoi të dënohet në minimum.

Vetë Hajdaraj nuk foli, por avokati shprehu pendesë dhe i shprehu në emër të klientit ngushëllime familjes.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top