Kronikë

Vrasja e 4-fishtë, policia zbarkon në Velipojë, aksion për heqjen e shezlongëve dhe çadrave pa leje nga plazhi

Pas Durrësit, grupet e FNSH dhe të Policisë së Shtetit kanë zbardhur në plazhin e Velipojës. Policia po zhvillon një aksion në Velipojë kundër zaptimit të rërës në mënyrë të paligjshme, duke sekuestruar shezlongë e çadra.

Aksioni i policisë vjen vetëm pak ditë pas vrasjes së katërfishtë në Velipojë.

Ngjarja tragjike ndodhi në orët e para të mëngjesit të së shtunës, ku pas një konflikti për shezlongët, u vranë me armë zjarri tre biznesmenë e pronarë të zonës bregdetare në Velipojë, si dhe 20-vjeçari Musaen Zeneli, i cili po atë ditë kishte filluar punë si kamerier aty.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top