Rajoni

Vijojnë shifrat e larta nga Covid-i në Maqedoninë e Veriut, regjistrohen 361 raste të reja dhe 15 viktima në 24 orë

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut njofton se gjatë 24 orëve te fundit janë kryer 3028 teste, prej të cilave 361 kanë rezultuar pozitivë me Covid-19.

Sipas MSH maqedonase, rastet e reja të infektimit janë në Shkup-166, Kumanovë-12, Tetovë-8, Prilep-41, Manastir-30, Gostivar-2, Veles-12, Kavadar-22, Koçanë-14, Gjevgjeli-6…

Nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë për 433 pacientë të shëruar dhe 15 pacientë të tjerë, të cilët e kanë humbur betejën me Covid-19.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top