Showbiz

Unaza e fejëses së Jennifer Lopez dhe Ben Affleck tani kushton 11 milion dollarë

Në vitin 2002, Ben Affleck i propozoi Jennifer Lopez me një unazë fejese me diamant rozë 6.1 karat nga Harry Winston, me vlerë në atë kohë rreth 2.5 milion dollarë, duke ndezur me shpejtësi një mani diamanti me ngjyrë .

Dhe ashtu si karriera e J.Lo ka vazhduar të rritet në gati dy dekada që nga ajo kohë, po ashtu u rrit vlera e ati diamanti rozë, me shkëlqim, sipas një treshe të ekspertëve të diamanteve.

Anand vlerëson se Affleck do të duhej të paguante mbi 4 milionë dollarë për të njëjtin gur sot.

Olivia Landau, ndau një vlerësim identik, duke treguar në mënyrë të ngjashme mbylljen e minierës Argyle si një arsye kryesore për gati dyfishimin e vlerës së unazës.

“Edhe pse nuk ka gjasa që miniera të prodhojë shumë diamante rozë në rangun 6 karatësh, mbyllja e minierës ka rritur çmimet e diamanteve rozë të zbukuruar”, ndau ajo.

Image
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top