Sport

U-21/ Sfida e parë për EURO 2023, kuqezinjtë zhvillojnë stërvitjen e parë në Barcelonë

Kombëtarja U-21 ka zhvilluar seancën e parë stërvitore në Barcelonë, ku po përgatitet për ndeshjen me Andorrën, e vlefshme për eliminatoret e Europianit 2023.

Nën urdhrat e trajnerit Alban Bushi, kuqezinjtë janë stërvitur në ambientet e qendrës stërvitore të Espanjolit.

Gjithçka ka shkuar normalisht dhe skuadra ka bërë stërvitje me intensitet të plotë.

Një ditë para ndeshjes kombëtarja U-21 do të mbërrijë në Andorra sipas programit.

Ndërkohë, zyra e shtypit në FSHF bën me dije se me Kombëtaren nuk ka udhëtuar mesfushori Drin Halili, si edhe futbollistët e tjerë për të cilët është njoftuar më parë që janë: Ramën Çepele, Kristjan Asllani, Jurgen Çelhaka dhe Ernest Muçi.

Listës fillestare i janë shtuar emra si: Armando Broja, i cili do të jetë i gatshëm për ndeshjen e parë ndaj Andorrës, Ledio Beqja, Mateo Shanaj dhe Marçelino Preka.

Shqipëria e 21-vjeçarëve do të luajë ndeshjen e parë eliminatore të vlefshme për kualifikueset e Kampionatit Europian në transfertë ndaj Andorras, më 4 qershor ndërsa katër ditë më vonë do të zhvillojë një ndeshje miqësore ndaj Bullgarisë, po në transfertë.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top