Showbiz

Truket e Marilyn Monroe që çdo grua duhet të dijë

Marilyn Monroe konsiderohet si një nga gratë më të bukura ndonjëherë.

Ajo nuk e fshehu arsyen e bukurisë e saj, kështu që edhe atëherë zbuloi se ajo ushqeu trupin e saj me vazelinë dhe e fërkoi çdo mëngjes, dhe më pas shijoi dushin prej 3 orësh 

Ajo gjithashtu e përdori atë si një balsam buzësh, veçanërisht për kyçet e dorës.

Ajo gjithashtu e përdori atë si një balsam buzësh, veçanërisht për kyçet e dorës.

Vizatoni vetullat

Ikona e bukurisë e dinte që vetullat ishin një zbukurim i fytyrës, kështu që ajo i formoi ato me kujdes për të prerë një hark të lartë që zgjat fytyrën, dhe përveç kësaj i mbushi me lapsa të specializuar në një hije të butë ngjyrë kafe

Çanta e udhëtimit Marilyn Monroe u shit në ankand në 1999 për një shumë marramendëse prej një milion dollarë amerikanë.

Në të u gjetën edhe qerpikët artificialë të aktores, pa të cilat ajo nuk mund të shkonte në asnjë premierë.

Qerpikët artificialë

Ato hapin pamjen dhe zmadhojnë vizualisht sytë.

Konturi i buzëve

Si një grim shumë i rëndësishëm, i përditshëm, ajo veçoi buzëkuqin.

Marilyn Monroe kishte disa nuanca të kuq buzësh, por sigurisht fotot dhe filmat më të paharrueshëm në të cilët shkëlqente me buzëkuq të kuq.

Ndriçoni flokët

Marilyn gjithashtu tërhoqi vëmendjen si një zeshkane, por vetëm kur i leu flokët  platin, ajo filloi të merrte role të rëndësishme të Hollywood.

Edhe pse, në fund të fundit, ne e kujtojmë atë si një bjonde.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top