Lajme

Tropoja mbyll procesin e numërimit, PD fituese me dyfishin e votave

Tropoja është bashkia e radhës që ka përfunduar procesin e numërimit të votave. Nga të dhënat rezulton se PD-ja ka fituar me një diferencë votash thuajse dyfish nga PS-ja. 

PD ka siguruar 6443 vota, ndërsa PS 3094 vota. Deri më tani procesi i numrit të votave ka përfunduar edhe në bashki të tjera, Pustec, Himarë, Poliçan, Memaliaj, Këlcyrë, Përmet, Kolonjë ku fituese është shpallur PS, ndërsa në Tropojë dhe ne Has, fituese e zgjedhjeve është shpallur PD dhe Aleanca për Ndryshim.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top