Lajme

Tërmet pranë kufirit shqiptar, ja sa ballë ishte

Një tërmet me madhësi 4.3 të shkallës Rihter ndodhi në orën 19.49 mbrëmjen e djeshme në prefekturën e Janinës.

Sipas Institutit Gjeodinamik, epiqendra ishte 25 kilometra në veriperëndim të Janinës dhe thellësia e tij fokale ishte 10 kilometra.  

Vendi ynë fqinj është tronditur nga disa tërmete gjatë orëve të fundit.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top