Sport

Telenovele në kryeqytet, Lazio mbetet “peng” i Strakoshës, Tare kryqëzon gishtat

E ardhmja e Thomas Straksosha po shndërrohet në një telenovelë, fakt është se Lazio po shkon drejt një fund sezoni ku të dy portierët mund të largohen falas. 

Prioriteti kryesor mbetet portieri shqiptar, Tare dhe Lotito po bëjnë gjithçka për ta bindur por firma mbi kontratë mbetet ende shumë larg.

Strakosha nuk është i bindur plotësisht vijon të marrë kohë por në këtë të sezonit drejtuesit e Lazio po rrezikojnë shumë. Në të njëjtën situatë edhe Reina, por me portierin spanjoll mund të rinovojnë automatikisht nëse arrijnë të kualifikohen për në Evropë.

Straku

Në kushtet ku Strakosha nuk ka vendosur ende dhe në kushtet kur Reina nuk ofron garanci, Tare është i detyruar të studiojë treguan. Në listën e tij gjejmë emra si Sergio Rico, Gollini ndërsa ëndërr mbetet Kepa i Chelsea.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top