Bota

Të shtëna armësh në një klub nate në Itali, 10 të rinj përfshirë dhe vajza të plagosur, mediat: U parandalua një masakër!

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Taranto të Italisë.

Festa në universitet, mund të ishte kthyer në një masakër, por në rastin më të mirë përfundoi me 10 të plagosur. E gjitha ndodhi në një klub nate, ku 300 të rinj studentë në universitet ishin duke festuar.

Gjatë festës, dy grupe të rinjsh nisën të konfiltoheshin, e sherri më pas degjeneroi në përdorimin e armëve.

Si pasojë 6 djem e 4 vajza kanë mbetur të plagosur. Autoritetet kanë sekuestruar të gjitha kamerat e sigurisë dhe po bën vlerësimet e saj, ndërsa të plagosurit, për fat të mirë ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top