Sociale

Të mërkurë dhe të enjte, shira dhe luhatje temperaturash

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga periferia e presionit të lartë atmosferik e cila gjatë ditës së sotme do të kushtëzojë mot pjesërisht të qëndrueshëm në vendin tonë.

E mërkurë, 21 prill 2021

Moti do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira të pasuara nga reshje shiu lokale  në qëndrore.  Era do të jetë me drejtim  Jug-Perëndim me shpejtësi deri në 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 1,0 deri në 1,5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje . 

Temperaturat:

Zona malore       2/15°C

Zona e ulët          5/19°C

Zona bregdetare  8/18 °C

Kosova, e mërkurë,  21 prill 2021

Moti do të jetë me vranësira dhe reshje shiu me stuhi . Temperaturat në ekstremet e tyre do të luhaten 5 °C  në mëngjes ndërsa në mesditë deri në 15 gradë Celcius.

E enjte, 22 prill 2021

Moti do të jetë me  vranësira mesatare deri të dendura të pasuara nga reshje shiu të pakta në zonën perëndimore.  Era do të jetë me drejtim  Jug-Perëndim me shpejtësi deri në 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 1,0 deri në 1,5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje . 

Temperaturat:

Zona malore       4/16°C

Zona e ulët          6/20°C

Zona bregdetare  10/19 °C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top