Sociale

Sot e nesër, shira dhe rënie temperaturash

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga masa qëndra me presion të ulët atmosferik e cila po ifluencon mot të me reshje shiu në vendin tonë .

E martë, 8 qershor 2021

Moti do të jetë me vranësira mesatare  dhe reshje shiu me stuhi dhe rrebeshe me aktivitet kryesor në zonën perëndimore. Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi deri në 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 1,0 deri në 1,5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.   

Temperaturat:

Zona malore       12/21°C

Zona e ulët         15/26°C

Zona bregdetare  17/24 °C

Kosova, e martë, 8 qershor 2021

Moti do të jetë me vranësira mesatare dhe reshje shiu . Temperaturat në ekstremet e tyre do të luhaten 14 °C  në mëngjes ndërsa në mesditë deri në 25 °C.

E mërkurë, 9 qershor 2021

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare  me rreshje shiu në zonat lindore. Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi deri në 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.   

Temperaturat:

Zona malore       12/27°C

Zona e ulët         15/30°C

Zona bregdetare  16/28 °C

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top