Kronikë

Shpërndante kokainë nëpër qytet, arrestohet 32-vjeçari në Vlorë

Policia e Vlorës ka vendosur në pranga një 32-vjeçar, pasi dyshohet se posedonte dhe shpërndante kokainë nëpër qytet.

Arrestimi i tij është bërë në lagjen “24 Maji” të qytetit bregdetar, ku gjatë kontrollit fizik, por edhe në banesë, i janë gjetur e sekuestruar sasi kokaine.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

Njoftimi i policisë:

Vlorë

Goditet një rast i shpërndarjes së drogave të forta në doza të vogla.

Arrestohet në flagrancë një 32-vjeçar që posedonte dhe shpërndante lëndë narkotike kokainë.

Sekuestrohet lënda narkotike kokainë, një pjesë e saj e ndarë në doza gati për shitje.

Specialistët për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme, në bashkëpunim me Forcën Operacionale në DVP Vlorë, në vijim të goditjeve kundër aktivitetit kriminal në fushën e prodhimit dhe shpërndarjes së lëndëve narkotike, arrestuan në flagrancë shtetasin:

A. G., 32 vjeç, banues në lagjen “10 Korriku”, Vlorë.

Arrestimi i tij u bë pasi, në lagjen “24 Maji”, Vlorë, gjatë kontrollit fizik të ushtruar ndaj tij dhe gjatë kontrollit në banesë, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale një sasi me lëndë narkotike të dyshuar kokainë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top