Kronikë

Sherr i dhunshëm mes kunatave në Lezhë, përfundojnë në spital

Dava Ndoj, 33 vjeçe është dhunuar mbasditen e djeshme nga kunata e saj së bashku me femijët në shtëpinë e saj. E dhunuara është shoqëruar në komisariat ndërsa dhunuesja është dërguar ne ambintet e spitalit rajonal Lezhë.

Prej 16 janarit 2021 dhuna për të nuk ka patur të ndalur nga bashkëshorti dhe familjarët e tij.

Dava Ndoj ka marrë urdhër mbrojtje nga bashkëshorti dhe vjehrri i tij.

Pas rreth 2 orësh që ndodhej në komisariat ka mbërritur ambulanca duke e shoqëruar për në spital.

Për rastin në fjalë ka dhënë një deklaratë për media babi i të dhunuarës.

Të dy gratë kanë përfunduar në spital pas ketij konflikti mes familjeve.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Markatomaj të Lezhës, ndërsa familjarët e palës tjetër nuk kanë dhënë asnjë reagim për mediat për ngjarjen.

Babai i Dava Ndojt thotë se ajo është me urdhër mbrojtje dhe konfliktet mes tyre kanë nisur që në muajin janar.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top