Kronikë

Sekuestrohen mbi 24 mijë euro të padeklaruara në Kapshticë, nën hetim 67-vjeçari nga Lushnja

Policia Kufitare e Kapshticës ka goditur një rast të mosdeklarimit të të hollave në kufi, duke sekuestruar një shumë parash në euro.

Policia njofton se ka sekuestruar 24.530 euro të padeklaruara, si dhe ka proceduar penalisht shtetasin J. D., 67 vjeç, banues në fshatin Shegas, Lushnjë.

Njoftimi i policisë:

Shërbimet e Stacionit të Policisë Kufitare Kapshticë në bashkëpunim me autoritetet doganore, në vijim të punës për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë, si rezultat i kontrolleve të shtuara bazuar edhe në analizën e riskut, në dalje të Republikës së Shqipërisë, kanë kaluar në vijën e dytë, për kontroll të imtësishëm automjetin tip “Opel” me drejtues shtetasin J. D., 67 vjeç, banues në fshatin Shegas, Lushnjë.

Gjatë kontrollit të ushtruar në mjetin e tij, në një çantë, iu gjetën e sekuestruan në cilësinë e provës materiale 24.530 euro, sasi të cilën ky shtetas nuk e kishte deklaruar.

Veprimet e mëtejshme u kryen nga specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik-Financiar, në Drejtorinë Vendore të Policisë Korçë, të cilët filluan procedimin penal ndaj këtij shtetasi për veprën penale “Mosdeklarimi në kufi i të hollave”.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top