Kronikë

Sekuestrohen 115 kg kafe kontrabandë në Tiranë, arrestohet 61-vjeçari, nën hetim bashkëshortja e tij

Policia e Tiranës ka goditur një rast të kontrabandës me mallra për të cilat paguhet akcizë.

Gjatë aksionit, policia ka sekuestruar 115 kg kafe, duke arrestuar një 61-vjeçar dhe proceduar penalisht bashkëshorten e tij.

Gjithashtu, është proceduar penalisht edhe një shtetase tjetër, pasi akuzohet për veprën penale “Fshehje e të ardhurave”.

Njoftimi i policisë:

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit Vladimir Hoxha., 61 vjeç dhe proceduan penalisht bashkëshorten e tij, pasi gjatë kotrollit të ushtruar në dyqanin e tyre, në rrugën “Petro Nini Luarasi”, sherbimet e Policisë kanë gjetur dhe sekuestruar një sasi prej 115 kg kafe, e cila dyshohej se ishte kontrabandë.

Në vijim të veprimeve është proceduar penalisht për veprën penale “Fshehje e të ardhurave” edhe shtetasja me iniciale A. G., pasi gjatë kontrollit në subjektin e saj  në afërsi të Tregut Ushqimor, nuk lëshonte kupon tatimor për mallrat që tregtonte.

Materialet proceduriale iu referuan Prokurorisë, për veprat penale “Tregtimit dhe transportimit të mallrave që janë kontrabandë”, “Fshehje të ardhurash“, “Mospagimi i taksave dhe tatimeve“ dhe “Shkelje e të drejtave të pronësisë industriale“.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top