Kronikë

Sarandë/ Po ndërtonin një mol në breg të detit, arrestohen dy persona

Dy persona janë arrestuar ditën e sotme në qytetin e Sarandës pasi janë kapur duke kryer punime të paligjshme në bregun e detit të lagjes nr.4.

 Të arrestuarit janë kapur duke hedhur inerte në breg të detit për të mbushur një hapësirë ujore, ndërkohë që këto veprime janë të kundraligjshme.

Shtetasit e arrestuar kanë inicialet e mëposhtme:

F. M., 40 vjeç dhe I. B., 56 vjeç, banues në lagjen nr. 3, Sarandë
Arrestimi i tyre u bë për veprën penale “Ndërtimi i paligjshëm” dhe materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Sarandë, për veprime të mëtejshme .

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top