Sociale

Rikthehet sërish i nxehti në Shqipëri: parashikimi për këto tri ditë

Java në Shqipëri nis me mot të nxehtë, kthjellime e diell në zonat bregdetare dhe të ulëta, ndërsa në zonat malore hera-herës do të ketë edhe vranësira, që do të sjellin edhe reshje shiu afatshkurtra.

Dita e hënë do të jetë me mot të nxehtë, të kthjellët e me diell. Temperaturat do të luhatën nga 24 deri në 38 °C.

Të martën pritet të mbajë mot i nxehtë, i kthjellët e me diell. Temperaturat parashihet të lëvizin prej 24 deri në 40 °C.

E mërkura parashikohet të jetë me mot shumë të nxehtë, të kthjellët e me diell. Temperaturat do të sillen prej 25 deri në 40 °C. shkruan Motilokal.

Image
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top