Kronikë

Reshjet e shiut, pa drita dhe ujë të pijshëm dhjetra zona në Lezhë

Dhjetra zona të Lezhës janë pa energji elektrike. Ka mjaftuar një shi i lehtë për të krijuar një situatë të tillë.

Raportohet se pa energji janë zonat; Balldre, Torovica, Ishull Lezhe, Shengjin, Barbulloj etj.

Si pasojë e mungesës së dritave disa zona nuk furnizohen as me ujë të pijshëm.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top