Kronikë

RENEA kontrolle gjatë natës në Gjirokastër, një i ndaluar në Lazarat

Të tjera detaje bëhen të ditura për operacionin ndërkombëtar në disa vende, që çoi në 38 urdhër-arreste në kuadër të goditjes së një rrjeti trafiku droge e të akuzuar për pastrim parash.

RENEA ka zhvilluar kontrolle gjatë natës në Gjirokastër ku është ndaluar një person në Lazarat. Mësohet se është ndaluar nga policia shtetasi I.G.

Operacioni vijon ende, teksa paraditen e sotme pritet të ketë një konferencë për mediat online mes drejtuesve të policisë shqiptare, të Europol dhe prokurorive italiane.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top