Politikë

Rama jep lajmin: Shqiptarët, pa viza drejt Emirateve të Bashkuara nga 20 Prilli

Nga datat 20 prill do të hiqen vizat me Emiratet e Bashkuara Arabe. Lajmi është bërë me dije nga kryeministri Edi Rama përmes një postimi në faqen e vet në Facebook.

“Edhe Emiratet e Bashkuara Arabe pa viza nga 20 prilli”, ka shkruar kryeministri.

Në janar të këtij viti kryeministri njoftoi se edhe Kina do të hapet pa viza për shqiptarët. Dy muaj më parë zv.ministrja e Jashtme, Megi Fino dhe ambasadori kinez në Tiranë, Zhou Ding firmosën marrëveshje për heqjen e vizave.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top