Kronikë

Projeksionet/ Blendi Çuçi rrezikon mandatin në Gjirokastër

Në qarkun e Gjirokastrës është ndërprerë procesi i numërimit dhe pritët të fillojë në orën 10:00.

Deri më tani janë numëruar 85 kuti. Socialistët janë të zhgënjyer, pasi Blendi Çuçi i treti në listën e PS-së rrezikon mandatin.

Mandati i Vangjel Tavos së LSI është i sigurt, kurse PD merr një mandat.

Gjysma e kutive e kanë përfunduar numërimin dhe pritet që në orët e pasdites rezultati të ketë dalë. Qindra fletët janë shpallur të pavlefshme.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top