Bota

Princi Charles zbulon se me cilat këngë i pëlqen të kërcejë më shumë

Princi Britanik Charles, Princi i Uellsit, zbuloi në një emision se këngët i japin atij “thirrje të parezistueshme” për të kërcyer.

Këngët nga The Three Degrees, Diane Ross dhe Edith Piaf janë ndër ato të zgjedhura nga Charles gjatë një shfaqje të regjistruar paraprakisht për Shoqatën e Transmetimeve të Spitalit (HBA), një shoqatë e transmetuesve spitalorë kombëtarë.

Në shfaqjen një orëshe “Muzikë dhe kujtime me HRH Princin e Uellsit”, transmetuar në 73 vjetorin e themelimit të Institutit të Shëndetit Publik (NHS), trashëgimtari i fronit zbuloi këngët e tij të preferuara nga rinia e tij deri më sot , përfshirë “Givin ‘Up, Givin’ In”, interpretuar nga The Three Degrees në festën e tij të 30-të të ditëlindjes.

Një nga këngët e tij të preferuara është “Don’t Rain On My Parade” nga Barbara Streisand, duke kujtuar se ai e pa këngëtaren dhe aktoren në setin e studiove të filmit Warner Bros., kur ai shërbeu si një toger i ri në anijen luftarake HMS Jupiter.

Lista e 13 këngëve përfshin gjithashtu “La Vie En Rose” nga Edith Piaf dhe “Përmbys” nga Diana Ross.

Shfaqja në radio u regjistrua si pjesë e Ditës Kombëtare të Falënderimeve, e cila mbahet të Dielën, për të gjithë njerëzit që punuan shumë gjatë pandemisë së koronavirusit. 

Princi Charles gjithashtu falënderoi të gjithë ata në shfaqje.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top