Kronikë

Po transportonte emigrantë të paligjshëm, arrestohet 19-vjeçari në Tiranë, në kërkim 25-vjeçari

Policia e Tiranës ka finalizuar operacionin policor “Korieri”, duke arrestuar një person pasi transportonte emigrantë të paligjshëm kundrejt shpërblimit monetar.

Në vijim të punës për parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale të dhënies ndihmë shtetasve të huaj për kalim të paligjshëm të kufijve dhe tranzitimin e tyre në territorin shqiptar, me destinacion vendet e BE-së, specialistët për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme në DVP Tiranë, pas informacioneve të marra në rrugë operative, zhvilluan dhe finalizuan operacion policor të koduar “Korieri”, në kuadër të cilit bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit S. S., 19 vjeç, banues në Tiranë. Si dhe u shpall në kërkim O. C., 25 vjeç.

Ky shtetas është kapur në kushtet e flagrancës, nga shërbimet e Policisë, në rrugën “Budi” duke tentuar të transportojë 5 emigrantë të paligjshëm kundrejt shpërblimit monetar, nga Devolli drejt qytetit të Tiranës, me qëllim kalimin e tyre drejt Mali të Zi dhe më pas drejt vendeve të Bashkimit Europian.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të metejshme.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top