Kronikë

Plagosje me armë gjahu në Fier

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur mëngjesin e sotëm në fshatin Vreshtas të Fierit.

Policia njofton se H. N., 66 vjeç, pas një konflikti për motive banale ka plagosur me armë gjahu 37-vjeçarin me iniciale K.N. Ky i fundit është dërguar në spitalin e Fierit dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Ndërkohë policia ka bërë të mundur arrestimin e autorit dhe sekuestrimin e armës së gjahut të përdorur nga 66-vjeçari.

Ndaj tij rëndojnë akuzat për veprën penale “Plagosja e rëndë me dashje”. Materialet do i kalojnë Prokurorisë Fier, për veprime të mëtejshme procedurale.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top