Kronikë

Përfshihet nga zjarri 1 hektarë tokë bujqësore në Lunxhëri, flakët shumë pranë banesave, ndërhynë zjarrfikësit

GJIROKASTËR

Përfshihet nga zjarri një parcelë në Gjirokastër.

Raportohet se zjarri ka rënë në një tokë bujqësore rreth 1 hektarë në fshatin Topullaraj, Njësia Administrative Lunxhëri, dhe flakët kanë qenë shumë pranë banesave.

Ndërhyrja e forcave zjarrfikëse ka bërë të mundur izolimin e flakëve për të mos u përhapur, teksa po punohet për shuarjen totale të tyre.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top