Sociale

Parashikimi/ Ja si do të jetë moti ditën e premte

Dita e premte pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme.

 Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira të cilat hera-herës do të pasohen nga reshje shiu me intensitet të ulë të karakterit lokal. Era nga veriperëndimi me shpejtësi mesatare 1-6m/sek, e hera-herës përgjatë vijës bredgetare dhe zonave luginore fiton shpejtësi deri në 12m/sek. Temperaturat parashikohet të pësojnë rënie në të dyja vlerat.

Më konkretisht:

zonat malore 16°C deri në 30°C

zonat e ulëta 17°C deri në 34°C

zonat bregdetare 20°C deri në 33°C

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top