I pakategorizuar

Parashikimi i motit, 12 Prill 2021

Kthjellimet do të dominojnë motin në territorin shqiptar deri në mesditë kur vranësirat bëhen të dukshme në zonat malore, kryesisht në Juglindje të vendit. Por në orët vijuese në zonat veriore dhe lindore parashikohet të ketë vranësira kalimtare.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesdite duke luhatur vlerat ditore nga 4°C deri në 23°C.

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi jugor duke krijuar dallgëzim 3 ballë

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top