Bota

Pa make-up dhe me maskë, këngëtarja e famshme lë Afganistanin me aeroplan ushtarak

Këngëtarja dhe prezantuesja e famshme afgane Aryana Sayeed është një nga mijëra qytetaret e këtij shteti që ka braktisur vendin pasi talebanët morën pushtetin.

Sayeed u arratis me aeroplan ushtarak të martën në mbrëmje. Mësohet se Aryana ka arritur në Stamboll ku pritet ta kalojë pjesën tjetër të jetës.

“I uroj afganëve jetë pa frikën e kamikazëve dhe shpërthimeve” shkroi ajo në një postim të shkurtër.

foto galeri
foto galeri
foto galeri

Aryana Sayed është shumë e njohur në Afganistan ku drejtonte edhe shfaqjen e njohur “The Voice”.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top