Lajme

Nga dita e nesërme dogana e Qafë-Botës 24 orë në punë

Nga dita e nesërme dogana e Qafë-Botës, në kufirin greko-shqiptar në Thesprotia do të jetë e hapur për qytetarët 24 orë.

Lajmi bëhet i ditur nga deputeti i Igumenicës, Vasili Giogiaka. Kujtojmë se pas takimit me Ministrin e Shtetit, George Gerapetritis më 30 qershor deputeti Giogiaka vuri në dukje se nuk do të ketë më kufizime sasiore për hyrjen përmes doganave (aktualisht kufiri është 250 persona në ditë), gjë e cila pritet të lehtësojë trafikun turistik dhe tregtar.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top