Bota

Netflix ka gati dokumentarin për Kanye West që kushtoi 30 milion dollarë

Ky dokumentar ka vite që po bëhet gati. 

Netflix thuhet se ka mbledhur 30 milion dollarë për një dokumentar për Kanye West, raportoi Billboard të martën. 

Projekti ende pa titull është puna e Clarence “Coodie” Simmons dhe Chike Ozah – i njohur gjithashtu si Coodie & Chike – të cilët kanë punuar me West, 43 vjeç, në fillim të karrierës së tij. 

Dyshja drejtoi dy nga videot muzikore të para të West, “Through the Wire” dhe versionin e tretë të “Jesus Walks”.

Të dy kanë dokumentuar jetën e reperit miliarder për më shumë se 20 vjet.

Një burim i tha Billboard se gjigandi i transmetimit fitoi projektin e tyre nga Time Studios për mbi 30 milion dollarë. 

Sidoqoftë, një tjetër person i brendshëm informoi Variety se kjo “nuk është një shifër e saktë”, megjithëse botimi nuk ofroi asnjë koment tjetër lidhur me atë nëse shifra ishte shumë e lartë apo e ulët.

Dokumentari 21-vjeçar do të paraqitet si një seri shumëpjesëshe dhe do të bëhet i disponueshëm në Netflix më vonë këtë vit, sipas Billboard. 

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top