Kronikë

Ndodh dhe kjo! Gjykata e Lartë e shpalli të pafajshëm për akuzën e trafikut të drogës, policia e Elbasanit e mban në burg prej 3 ditësh (VENDIMI)

Policia e Elbasanit prej 3 ditësh mban të arrestuar një person që Gjykata e Larte më 25 janar e ka shpallur të pafajshëm për akuzën e trafikut të drogës. Gazetarja Klodiana Lala raporton për BalkanWeb se bëhet fjalë për Ervis Hasankollin.

Mësohet se ai në gjykatën e Krimeve të Rënda ai mori pafajësi. Lala raporton se Apeli e dënoi me 10 vite dhe e shpalli në kërkim Hasankollin, por Gjykata e Lartë i dha atij pafajësinë.

Ndërkohë, Policia e mban padrejtësisht në burg me argumentin se nuk është zbardhur vendimi i Gjykatës së Lartë.

 pafajësinë.

foto galeri
foto galeri
foto galeri
foto galeri
foto galeri

Whatsapp Image 2022 03 15 At 09.05.40
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top