Uncategorized

Ndërron jetë aktori Jay Pickett

Aktori Jay Pickett ka ndërruar jetë teksa po xhironte filmin  “Treasure Valley”.

Lajmiu konfirmua për mediat nga regjisori dhe producenti, Travis Mills.“Shumë prej jush kanë dëgjuar tashmë për tragjedinë që ndodhi dy ditë më parë. Jay Pickett, njeriu ynë kryesor, shkrimtari, producenti dhe krijuesi i këtij filmi vdiq papritur ndërsa ne ishim në vend duke u përgatitur për të filmuar një skenë”, tha Mills.Nuk ka asnjë shpjegim zyrtar për shkakun e vdekjes së tij, por duket se ka qenë një sulm në zemër. Të gjithë të pranishmit u përpoqën sa më shumë që të mundnin për ta mbajtur atë gjallë. Ne jemi të thyer dhe i shprehim ngushëllime familjes për këtë tragjedi”, deklaroi regjisori.Pickett, ishte i njohur për rolet etij në filmat: “Soda Springs”, “Wrongfully Accuse”, “A Matter of Faith” etj.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top