Showbiz

Mozzik zbulon një problem të shëndetit mendor nga i cili vuan prej kohësh

Kohët e fundit problemet e shëndetit mendor janë kthyer në një bisedë të lirë dhe për këtë ndikojnë edhe rrëfimet e personazheve të famshëm, të cilët flasin hapur.

Së fundmi në lidhje me këtë ka folur edhe reperi i njohur, Mozzik. Këngëtari ka zbuluar se nuk ka mundur t’i shpëtojë këtij shqetësimi që është bërë problem për miliona njerëz.

“Është e trishtë sepse ankthi nuk më lë t’i shijoj gjërat aq sa duhet në këtë moshë. Le të themi se dhe ankthi im ka ankth”, shkruhet në disa postime që ka shpërndarë reperi.

E thënë dhe nga ekspertë të shëndetit mendor, një nga teraptitë më të mira për t’i larguar këto probleme, është t’i ndash ato me të tjerët. Një terapi që personazhet e njohur duket se po e ndjekin dhe nga ana tjetër po kthehen në mbështetje për shumë njerëz të tjerë.

foto galeri
foto galeri
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top