Sociale

Moti të martën dhe të mërkurën, 4 – 5 maj 2021

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga periferia e presionit të të lartë atmofserik me qëndër të pozicionuar  në verilindje e cila do të kushtëzojë mot të qëndrueshëm në vendin tonë. 

E martë, 4 maj 2021

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare deri të dendura. Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi deri në 8-10 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0, 5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të me rënie.  

Temperaturat:

Zona malore       9/21°C

Zona e ulët         10/24°C

Zona bregdetare  11/25 °C

Kosova, e martë, 4 maj 2021

Moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura. Temperaturat në ekstremet e tyre do të luhaten 8 °C  në mëngjes ndërsa në mesditë deri në 21 gradë Celcius.

E mërkurë, 5 maj 2021

Moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura dhe reshje shiu. Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi deri në 8-10 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0, 5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të me rënie.  

Temperaturat:

Zona malore       8/22°C

Zona e ulët         10/23°C

Zona bregdetare  12/23 °C/Marrë

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top