Sociale

Moti të hënën dhe të martën, 14 -15 qershor 2021

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga periferia e presionit të lartë atmosferik e cila do të ifluencojë mot të qëndrueshëm në vendin tonë gjatë ditës së sotme. 

E Hënë, 14 Qershor 2021

Moti do të jetë me alternime kthjellimesh në zonën perëndimore, në relievet malore do të ketë vranësira  mesatare . Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi deri në 10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,0 deri në 1,5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.   

Temperaturat:

Zona malore       10/24°C

Zona e ulët         13/27°C

Zona bregdetare  12/25 °C

Kosova, e Hënë, dt 14 Qershor 2021

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare me reshje shiu .Temperaturat në ekstremet e tyre do të luhaten 10°C  në mëngjes ndërsa në mesditë deri në 21°C.

E Martë, 15 Qershor 2021

Moti do të jetë me me diell dhe  prani të pakta të vranësirave në zonat malore . Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi deri në 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5 deri në 1,5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë pa ndryshime.   

Temperaturat:

Zona malore       10/24°C

Zona e ulët         11/27°C

Zona bregdetare  15/25 °C

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top