Sociale

Moti të hënë e të martë, 7 – 8 qershor 2021

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga masa ajri të paqëndrueshme të cilat do të ifluencojë mot të me reshje shiu në vendin tonë gjatë kësaj jave.

Moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura dhe reshje shiu me stuhi të izoluara. Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi deri në 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.   

Temperaturat:

Zona malore       13/25°C

Zona e ulët         14/28°C

Zona bregdetare  16/27 °C

Kosova, e hënë, 7 qershor 2021

Moti do të jetë me vranësira mesatare dhe reshje shiu me stuhi. Temperaturat në ekstremet e tyre do të luhaten 13 °C  në mëngjes ndërsa në mesditë deri në 24 °C.

E martë, 8 qershor 2021

Moti do të jetë me vranësira mesatare  dhe reshje shiu të herëpashershme. Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi deri në 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.   

Temperaturat:

Zona malore       11/22°C

Zona e ulët         14/27°C

Zona bregdetare  16/26 °C

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top