Sociale

Moti sot e nesër, 2 – 3 qershor 2021

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet periferia e presionit të lartë atmosferik me qëndër në ishujt Britanikë e cila do të ifluencojë mot të qëndrueshëm në vendin tonë.

E mërkurë, 2 qershor 2021

Moti do të jetë me kthjellime në zonën perëndimore dhe vranësira mesatare në Jug-linde. Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi deri në 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 1,0 deri në 1,5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.   

Temperaturat:

Zona malore       5/20°C

Zona e ulët         7/26°C

Zona bregdetare  10/24 °C

Kosova, e mërkurë, 2 qershor 2021

Moti do të jetë me vranësira dhe mjegull në mëngjes, gjatë ditës do të ketë reshje lokale. Temperaturat në ekstremet e tyre do të luhaten 3 °C  në mëngjes ndërsa në mesditë deri në 19 °C.

E enjte, 3 qershor 2021

Moti do të jetë me kthjellime në zonën perëndimore dhe vranësira mesatare në zonat malore. Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi deri në 8 -10 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 1,0 deri në 1,5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.   

Temperaturat:

Zona malore       6/22°C

Zona e ulët         8/28°C

Zona bregdetare  12/25 °C

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top