Sociale

Moti sot dhe nesër, në dy ditët e fundit të gushtit 2021

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga rryma ajrore kontinentsle të freskëta të cilat po ndikojnë do të kushtëzojnë stabilitet të motit në fillimin e javës në vendin tonë.

E Hënë, 30 Gusht 2021

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta. Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi deri në 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5 deri në 1,5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie në mëngjes.    

Temperaturat:

Zona malore     12/27°C
Zona e ulët         12/31°C
Zona bregdetare  18/30 °C

Kosova, e Hënë, dt 30 Gusht 2021

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira. Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim 8 m/sek. Temperaturat në ekstremet e tyre do të luhaten 11°C në mëngjes ndërsa në mesditë deri në 28°C .

E Martë, 31 Gusht 2021

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta. Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi deri në 7-12 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje të lehta.    

Temperaturat:

Zona malore     13/28C
Zona e ulët         13/32°C
Zona bregdetare  19/31 °C

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top