Sociale

Moti sot dhe nesër, 4 – 5 qershor 2021

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet  presion i lartë atmosferik me qëndër në Skandinavi i cili do të ifluencojë mot të qëndrueshëm në vendin tonë.

E Premte 04 Qershor 2021

Moti do të jetë me kthjellime në zonën perëndimore dhe vranësira të pakta në zonat malore. Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi deri në 8 -10 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 1,5 deri në 2,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje në vlerat maksimale.   

Temperaturat:

Zona malore       7/24°C

Zona e ulët         7/29°C

Zona bregdetare  10/26 °C

Kosova, e Premte, dt 04 Qershor 2021

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira . Temperaturat në ekstremet e tyre do të luhaten 7 °C  në mëngjes ndërsa në mesditë deri në 23 °C.

E Shtunë, 05 Qershor 2021

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira në shtim deri mesatare. Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi deri në 7 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale  0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.   

Temperaturat:

Zona malore       8/26°C

Zona e ulët         9/31°C

Zona bregdetare  12/26 °C

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top