Sociale

Moti sot dhe nesër, 29 – 30 prill 2021

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore të ngrohta Mesdhetare të cilat do të ifluencojë mot të qëndrueshëm në vendin tonë .

E enjte, 29 prill 2021

Moti do të jetë me kthjellime vranësira mesatare . Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi deri në 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 1,0 deri në 1,5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje në mesditë. 

Temperaturat:

Zona malore       8/23°C

Zona e ulët         11/28°C

Zona bregdetare  13/23 °C

Kosova, e enjte,  29 prill 2021

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare ku nuk përjashtohet mundësia e reshjeve lokale . Temperaturat në ekstremet e tyre do të luhaten 9 °C  në mëngjes ndërsa në mesditë deri në 24 gradë Celcius.

E premte, 30 prill 2021

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta në zonat malore. Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi deri në 7 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 1,0 deri në 1,5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje të konsiderueshme. 

Temperaturat:

Zona malore       8/24°C

Zona e ulët         11/31°C

Zona bregdetare  13/25 °C

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top